III Krajowy Kongres Sekretarzy - dokumenty do pobrania

Image layer

Image layer

Image layer

Image layer

III Krajowy Kongres Sekretarzy

III KRAJOWY KONGRES SEKRETARZY już 14-15 maja 2018 r. W GDYNI 


Szanowni Państwo!
Sekretarze Gmin, Miast i Powiatów Województwa Lubelskiego!

Serdecznie zapraszamy Państwa do Trójmiasta do nowoczesnego i dynamicznie rozwijającego się  miasta Gdynia zwanego polskim Miami. Informujemy, że trwa rejestracja III Krajowy Kongres Sekretarzy 

http://kongressekretarzy.pl/

Miejscem spotkania będzie hotel Marriott (kongres i noclegi) oraz hotel Mercure (noclegi)

Gospodarzem Kongresu będzie Regionalny Ośrodek Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Gdańsku. Kongres został objęty honorowym patronatem przez włodarzy miast Gdańska, Sopotu i Gdyni. Jest to mocny sygnał integracji i współpracy regionu pomorskiego a w szczególności Trójmiasta.

Krajowy Kongres Sekretarzy jest przedsięwzięciem na skalę ogólnopolską, skierowanym do sekretarzy jednostek samorządu terytorialnego. Jego celem jest integracja środowiska sekretarzy i wymiana doświadczeń wynikających z różnych modeli i stosowanych praktyk zarządzania w samorządach terytorialnych.

Program Kongresu co roku powstaje w dialogu z środowiskiem sekretarzy w jednostkach samorządu terytorialnego z całej Polski. Staramy się odzwierciedlać pełne spektrum ważnych zagadnień dla administracji samorządowej. Otwartość Kongresu na różne opcje i poglądy to jego stała cecha. Dążymy do tego aby Kongres był miejscem debaty z przedstawicielami władz centralnych, którzy mają bezpośredni wpływ na przepisy prawa oddziałujące na funkcjonowanie samorządów.

Zakres merytoryczny tegorocznego Kongresu będzie dotyczył m.in. cyfryzacji, partnerstwa publiczno-prywatnego oraz wielu innych aktualnych wyzwań jakie stawia samorządom prawodawstwo. Pierwszego dnia, podczas sesji plenarnych, poruszone zostaną kwestie związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi w jednostkach samorządu terytorialnego. Dzięki stałej współpracy Fundacji z Radą Europy, jej przedstawiciele zaprezentują jak doskonalić jakość zarządzania w administracji lokalnej. Fundacja jako jedyna instytucja w Polsce będzie akredytowanym ośrodkiem wdrażania w polskich samorządach Europejskiej Odznaki Doskonałości w Zarządzaniu Lokalnym (ELoGE). Drugiego dnia Kongresu zaplanowano 8 sesji panelowych poświęconych m.in. tematyce prawa pracy, dostępu do informacji publicznej w kontekście RODO, wyzwań dla administracji lokalnej jakie stawiają wybory samorządowe.

Regionalny Ośrodek FRDL w Lublinie jest zaangażowany w organizację czterech z ośmiu sesji panelowych.Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Poprzednie edycje Krajowego Kongresu Sekretarzy gromadziły ponad 300 uczestników – sekretarzy jednostek samorządu terytorialnego z całej Polski, ekspertów krajowych i gości zagranicznych.

Rejestracja na Kongres została uruchomiona, zapraszamy do zakładki zgłoszenia.

Do zobaczenia na III  Krajowym Kongresie Sekretarzy ( 14-15 maja 2018 r., Gdynia )

Chcesz być na bieżąco z ofertą szkoleniową?

Zapisz się na newsletter